Fotografia zen – kompozycja

Fotografia Zen to coś więcej niż zwykłe fotografowanie. Fotografia Zen to praktyka transformująca, dzięki której staniesz się bardziej sobą, masz szansę żyć i odczuwać pełniej. Jest to unikalne podejście, niemal nieobecne we współczesnej kulturze, do…

kompozycja, zdjęcie: Jacek Wójcicki

20 września (sobota), godz. 17.00-19.00

Fotografia Zen to coś więcej niż zwykłe fotografowanie. Fotografia Zen to praktyka transformująca, dzięki której staniesz się bardziej sobą, masz szansę żyć i odczuwać pełniej. Jest to unikalne podejście, niemal nieobecne we współczesnej kulturze, do sztuki, rozwoju, ducha, estetyki.

Podstawową kwestią jest osiągnięcie uważnego, przestronnego i wyostrzonego stanu umysłu. Celem fotografii nie jest zdjęcie, ale właśnie stan umysłu, dzięki któremu możemy zrobić uważne zdjęcia.

Fotografii Zen możesz doświadczać na wiele sposobów: jako odbiorca, ale też twórca. Możesz oglądać fotografie, które powstały, podczas gdy ich twórca był uważny, możesz też z uważnie te zdjęcia oglądać. Możesz bawić się procesem fotografowania i obróbki zdjęć. Poznawać siebie i otaczający Cię świat całkowicie inaczej niż dotychczas. Możesz rozwijać własne poczucie estetyki, a nawet zmienić rozumienie tego co „ładne i nieładne”. Uważna fotografia to wyprawa do głębi swojej duszy, ale też do najdalszych zakątków wszechświata.

Osoby, które uczestniczyły w pierwszej część, prosimy o przyniesienie swoich zdjęć z zadania domowego. A tych, którzy nie byli, prosimy o przesłanie jednego lub dwóch na adres prowadzącego warsztat jarek@pustka.pl.

Wydarzenie nie jest biletowane, ale ponieważ BWZ Kannon utrzymuje się wyłącznie ze środków nam ofiarowanych, prosimy o darowiznę. Nasza propozycja to 20 PLN.

Jarek Kaiin Chybicki

Termin: sobota, 20 października, w godz. 17.00-19.00