Sessin Rohatsu

Zapraszamy na sessin Rohatsu, upamiętniające oświecenie Buddy i szczególnie związane z rosim Shunryu Suzukim, którego rocznica śmierci przypada w trakcie tego odosobnienia (4 grudnia).

W tym roku Rohatsu odbędzie się w Warszawie na ul. Krasnowolsk…

Figurka Buddy

Zapraszamy na sessin Rohatsu, upamiętniające oświecenie Buddy i szczególnie związane z rosim Shunryu Suzukim, którego rocznica śmierci przypada w trakcie tego odosobnienia (4 grudnia).

W tym roku Rohatsu odbędzie się w Warszawie na ul. Krasnowolskiej 3a. Zaczynamy 3 grudnia o 19.30, kończymy 8 grudnia w sobotę rano. Z piątku na sobotę (7/8 grudnia) szczególne czterogodzinne zazen między północą a 4.00 rano.

Sessin poprowadzi opat naszej wspólnoty, mistrz zen Mikołaj Uji Markiewicz. Razem z nim odosobnienie poprowadzi Kazik Shindo Hołubowicz. W czasie sessin odbędzie się ceremonia Przyjęcia Wskazań (Dziukaj) dla Krzyśka Jaronia i Przemka Miękini. O dacie uroczystości poinformujemy, gdy będzie znana.

Na miejscu można nocować. Do dyspozycji będziemy mieli materace wojskowe. Trzeba przywieźć własny śpiwór lub pościel.

Proponujemy stawki wzorowane na cenach ango w Kącikach, tj.:

  • aktywni członkowie Sanghi: 90 zł za dzień,
  • wspierający członkowie Sanghi: 100 zł za dzień,
  • osoby spoza Sanghi – 108 zł za dzień.

Chcemy Was zachęcić do możliwie długiego pobytu i wczesnych zgłoszeń. Dlatego po pierwsze stawka dla osób nocujących i nienocujących w ośrodku jest taka sama, a po drugie – opłatę możemy obniżyć aż o 20% pod warunkiem, że dokonujecie przedpłaty w wysokości 150 zł do końca października i przysyłacie zgłoszenie. Przedpłaty są o tyle istotne, że informują nas, dla ilu osób musimy przygotować miejsce, oraz pozwalają na dokonanie zakupów spożywczych z wyprzedzeniem. Przedpłat nie będziemy zwracać, jeśli zrezygnujecie z przyjazdu – ktoś oczywiście może przyjechać na Wasze miejsce.

Jeśli uczestniczycie w części praktyki, poinformujcie nas, proszę, jakie to będą terminy.

Wiemy, że wysokość opłaty przy pobycie danej osoby przez część dnia budzi dużo kontrowersji. Naszym celem jest wyważenie między bezpieczeństwem finansowym Sanghi i utrzymywaniem cen na możliwie niskim poziomie. Przyjmujemy zasadę, że opłaty za pobyt przez część dnia przyjmujemy wówczas, gdy ktoś przyjeżdża na krócej niż 3 posiłki. Oczywiście, że jeśli ktoś po prostu przychodzi posiedzieć, nie musi płacić – chociaż, jak zawsze, namawiamy do wrzucenia drobnej darowizny do skrzyneczki na datki. Opłaty za pobyt przez część dnia stanowią połowę stawki dziennej i wynoszą:

  • aktywni członkowie Sanghi: 45 zł,
  • wspierający członkowie Sanghi: 50 zł,
  • osoby spoza Sanghi – 54 zł.

Zniżka 20% przy wpłacie przedpłaty i zgłoszeniu do końca października dotyczy także pobytów w wybranych dniach lub częściach dni.

Tenzo otrzymuje 50% zniżki. Rezydenci ośrodka nie płacą dodatkowo za pobyt.

Zapisy przez formularz poniżej lub mailem u Michała rohatsu2018@kannon.pl.

Wpłaty na konto 51 2130 0004 2001 0568 2737 0003.

Zarząd warszawski