Wiosenne Sessin

Zapraszamy Was serdecznie na siedmiodniowe wiosenne sessin, które odbędzie się w Warszawie w naszej Świątyni na ul. Krasnowolskiej 3a. Będzie to kolejna okazja wspólnej dłuższej praktyki miejskiej i wspierania ośrodka. Rozpoczynamy 30 marca (sobota) wieczorem i kończymy w sobotę 6 kwietnia w południe posiłkiem nieformalnym. Rozpoczynamy i kończymy nieformalnym obiadem, ponieważ niektórzy z nas przybywają z daleka i chcemy, aby była chwila na spotkanie i krótką rozmowę. W tym roku sessin poprowadzi Ojciec Maksymilian Nawara OSB (w dniach 1-6.04) oraz Roshi Mikołaj Uji. W okresie 30-31.03 praktyka prowadzona będzie przez Przemka Radwańskiego.

Ojciec Maksymilian Nawara OSB jest Opatem Prezesem Benedyktyńskiej Kongregacji Zwiastowania, kontynuatorem działań o. Jana Berezy z Lubinia, który stworzył Ośrodek Medytacji Chrześcijańskiej i przyjaźnił się z Rosim Jakusho Kwongiem, założycielem naszej wspólnoty.

Informacje organizacyjne

Na miejscu można nocować, ale zapraszamy też tych z Was, którzy mogą przyjechać tylko na część dnia. Do dyspozycji będziemy mieli materace wojskowe oraz parę (niewiele) łóżek. Trzeba przywieźć własny śpiwór lub pościel.

Staramy się, by stawki były podobne do tych z poprzednich sessin. Chcemy Was zachęcić do możliwie długiego pobytu i wczesnych zgłoszeń. Dlatego po pierwsze stawka dla osób nocujących i nienocujących w ośrodku jest taka sama, a po drugie – opłatę możemy obniżyć aż o 15% pod warunkiem, że dokonujecie przedpłaty w wysokości 150 zł do 10 marca i przyślecie zgłoszenie. Przedpłaty są o tyle istotne, że informują nas, dla ilu osób musimy przygotować miejsce, oraz pozwalają na dokonanie zakupów spożywczych z wyprzedzeniem. Przedpłat nie będziemy zwracać, jeśli zrezygnujecie z przyjazdu – ktoś oczywiście może przyjechać na Wasze miejsce. Po 10 marca przestają obowiązywać zniżki za wcześniejszy zapis. Po 23 marca przestają obowiązywać zniżki dla członków.

Jeśli uczestniczycie w części praktyki, poinformujcie nas, proszę, jakie to będą terminy.

Tutaj znajdziecie zarys planu sessin. Uwaga, plan wciąż się trochę zmienia, mimo że sessin trwa.

Opłaty za udział w sessin są następujące:

do 10 marca11-23 marcaod 24 marca
dodatkowa zniżka za wczesne zapisy1 dzieńcałośćzaliczkazniżka członkowska1 dzieńcałośćzaliczka1 dzieńcałość
Członkowie aktywni z zapłaconymi składkami15%73 zł474 zł150 zł20%86 zł559 zł150 zł108 zł702 zł
Członkowie wspierający z zapłaconymi składkami15%82 zł533 zł150 zł10%97 zł630 zł150 zł108 zł702 zł
Osoby nie należące do powyższych grup (czyli osoby spoza Sanghi oraz niepłacące składek)15%92 zł598 zł150 zł0%108 zł702 zł108 zł702 zł

Przy pobycie krótszym niż cały dzień (mniej niż 3 posiłki) pobieramy połowę opłaty. Zniżki dotyczą zarówno pobytu na całym sessin, jak i w wybranych dniach lub porach jednego dnia. Jeśli przyjeżdżacie na bardzo krótko (np. tylko na dwie rundy) i opłata za część dnia wydaje Wam się zbyt wygórowana, istnieje możliwość negocjacji w zależności od konkretnej sytuacji. Tenzo otrzymuje 50% zniżki. Rezydenci ośrodka nie płacą dodatkowo za pobyt.