Odosobnienia

Parę razy w roku organizujemy w naszej świątyni kilkudniowe odosobnienia. Są to bardziej intensywne okresy praktyki dla osób doświadczonych, ale również otwarte dla tych, którzy dopiero zaczynają praktykować z naszą sangą.

Plan dnia
  • Plan dnia przewiduje około 10 rund formalnej medytacji zazen, podzielonej na bloki. Rund siedzenia są różnej długości, zazwyczaj 30-40 min. Między rundami praktykujemy medytację w ruchu – kinhin.
  • W trakcie dnia wykonujemy praktykę pracy Samu. Jest to praca związana z utrzymaniem ośrodka oraz bieżące prace powiązane z odosobnieniem: sprzątanie, gotowanie, zakupy itp.
  • Są 3 formalne posiłki w ciągu dnia – orioki, które spożywamy w zendo. Osoby, które nie znają tej formy praktyki, otrzymują wcześniej potrzebne wprowadzenie.
  • Dzień rozpoczyna się pobudką ok godziny 5 rano, a kończy około 21 ciszą nocną.
  • Mimo intensywnego charakteru odosobnienia przerwy, które są wkomponowane w plan dnia zapewniają przestrzeń dla regeneracji i odpoczynku.
Opłaty

Opłaty naliczamy za każdy dzień odosobnienia. Ich wysokość się zmienia, ale orientacyjnie możesz przyjąć ok. 100 PLN za dzień.

Terminy

Staramy się robić co najmniej 2 dłuższe odosobnienia w ciągu roku. W grudniu jest to tradycyjne sesshin Rohatsu oraz w kwietniu/maju  – Sesshin Wiosenne.

Aby dowiedzieć się, kiedy jest najbliższe kilkudniowe siedzenie, sprawdź kalendarz wydarzeń.